Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
KΕΡΑΙΕΣ (TST121)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΟΥΛΟΣ
Optical Wireless Communications (TST306)Αντώνιος Μπουκουβάλας
Oπτοηλεκτρονική (TST182)Χριστίνα Πολίτη
Yπολογισιμότητα & Πολυπλοκότητα (DIT112)Koutras Konstantinos
Αγγλικά - Μεθοδολογία Έρευνας και Συγγραφής Εργασιών (CST343)Αγγελική Αντωνίου
Αλγόριθμοι και πολυπλοκότητα (AC)Νικόλαος Κολοκοτρώνης
Ανάπτυξη νέων προϊόντων και υπηρεσιών πληροφορικής (CST332)Δαμιανός Σακάς, Νασιόπουλος Δημήτριος
Αντικειμενοστρεφής Προγραμματισμός (αντ-προ)Νίκος Πλατής
Αριθμητική Ανάλυση (DIT169)Theodoros Simos
Αριθμητική Ανάλυση (DIT231)Χαμπηλομάτης Γιώργος
ΑΡΧΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ([αρχ-τηλ-συσ])ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑ ΖΑΡΜΠΟΥΤΗ
Αρχές Τηλεπικοινωνιακών Συστημάτων - Εργαστήριο (TST229)Μιχάλης Μπατιστάτος - Κώστας Αγγελόπουλος
Αρχιτεκτονικές Δρομολογητών και Μεταγωγέων (TST176)Χριστίνα Πολίτη
Αρχιτεκτονική Υπολογιστών Ι (CST217)Κώστας Πέππας, Γρηγόρης Δημητρούλακος
Αστικά δίκτυα και δίκτυα κορμού (DIT115)Stavdas Alexandros
ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ & ΚΙΝΗΤΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΙΙ (TST232)Αλέξανδρος Καλόξυλος
Ασύρματες Ζεύξεις (TST145)Georgia Athanasiadou
ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ I (TST112)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΟΥΛΟΣ
Ασφάλεια συστημάτων (CST133)Νικόλαος Κολοκοτρώνης
Βάσεις δεδομένων (CST127)Σπύρος Σκιαδόπουλος
Γνωστική Ψυχολογία και Εκπαιδευτική Πράξη (DIT181)Αγγελική Αντωνίου
Γραφικά Υπολογιστών (γρα-υπο)Νίκος Πλατής
Διάδραση Ανθρώπου Υπολογιστή (CST112)Γιώργος Λέπουρας
Διακριτά μαθηματικά (CST228)Νικόλαος Κολοκοτρώνης
Διαχείριση μεγάλων δεδομένων - Big data management (DIT173)Paraskevi Raftopoulou
Διδακτική της Πληροφορικής (DIT182)Αγγελική Αντωνίου
Διδακτική της πληροφορικής (CST190)Δαμιανός Σακάς
Δίκτυα αισθητήρων (DIT146)Konstantinos Peppas
Δίκτυα Επικοινωνιών Ι (TST100)Αντώνιος Μπουκουβάλας, Κώστας Γιαννόπουλος
ΔΙΚΤΥΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΙΙ (TST257)ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΣΧΟΛΙΟΣ
Διοίκηση έργων πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών (CST302)Κων/νος Μασσέλος - Δαμιανός Σακάς - Νασιόπουλος Δημήτριος
Δομές Δεδομένων (DIT119)Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος
Δορυφορικές Επικοινωνίες (SatCom)Σαγιάς Νικόλαος
Ειδικά Θέματα Αλγορίθμων (STALGO)Θεοχάρης Μαλαμάτος
Εισαγωγή στα Ενσωματωμένα Συστήματα (DIT122)Konstantinos Peppas
Εισαγωγή στα ραντάρ (DIT227)Georgios Manolis
Εισαγωγή στη Θεωρία Πληροφορίας και Κωδίκων (TST103)Maras Andreas
Εισαγωγή στην Πληροφορική και στις Τηλεπικοινωνίες (2019-2020) (DIT175)Αλέξανδρος Καλόξυλος
Εισαγωγή στις Οπτικές Επικοινωνίες (TS135)Σταυδάς Αλέξανδρος
Επεξεργασία Εικόνας: Αρχές, αλγόριθμοι και εφαρμογές (DIT194)Konstantinos Angelopoulos
Επιχειρηματικές Διαδικασίες. Μοντελοποίηση και Προσομοίωση (DIT143)Damianos Sakas, Νασιόπουλος Δημήτριος
Επιχειρηματικότητα και Διοίκηση Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων (Τηλεπικοινωνίες) (TST293)Georgios Vardaxoglou
Επιχειρηματικότητα και Διοίκηση Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων (Υπολογιστές) (TS141)Georgios Vardaxoglou
Επιχειρηματικότητα στην πληροφορική (CST348)Damianos Sakas, Νασιόπουλος Δημήτριος
Εργαστήριο - Κεραίες (DIT111)Dimitra Zarbouti
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ (DIT222)Paraskevas Kostopoulos, Δημήτριος Νασιόπουλος
Εφαρμογές συστημάτων και δικτύων οπτικών ινών (TST285)
Stavdas Alexandros, Paris Kostopoulos
Ηλεκτρομαγνητικά Πεδία (TST136)Georgia Athanasiadou
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ (θεωρία), ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (DIT233)Spyridon Blionas
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ (ΣΥΝΘΕΤΟ ΜΑΘΗΜΑ -ΜΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ-) (##)ΠΕΠΠΑΣ Κ. - ΜΠΛΙΩΝΑΣ ΣΠ.
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ (DIT101)Κωστόπουλος Πάρης, Νασιόπουλος Δημήτριος
Θέματα διαχείρισης πληροφοριών και δεδομένων (CST354)Σπύρος Σκιαδόπουλος
Θέματα Οδηγού Σπουδών (DIT102)Κ. Βασιλάκης, Κ. Γιαννόπουλος, Ν. Πλατής, Γ. Τσούλος
Θεωρία Πληροφορίας και Κωδίκων (CodInfTh)Νικόλαος Χ. Σαγιάς
Κεραίες (DIT226)Georgios Manolis
Κρυπτογραφία (CST132)Νικόλαος Κολοκοτρώνης
Λειτουργικά συστήματα (λειτ-συσ)Κώστας Βασιλάκης
Λογική για Υπολογιστές (DIT139)Koutras Konstantinos
Λογική Σχεδίαση (DIT101)Μανόλης Γουάλλες
Μαθηματικά II (CST324)Δημήτριος Βλάχος
Μαθηματικα Ι (TST302)Αντώνιος Μπουκουβάλας - Γεώργιος Πανόπουλος
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι (DIT162)Δημήτριος Βλάχος
Μαθηματικά Ι - Φροντιστήριο (DIT185)Μιχάλης Μπατιστάτος
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙΙ  (DIT208)Konstantinos Angelopoulos
Μαθηματικα ΙΙΙ (DIT105)Δημήτριος Βλάχος
Μαθηματική Μοντελοποίηση και Πολύπλοκα Δίκτυα (CST316)Δημήτριος Βλάχος
Μέθοδοι ανάπτυξης και αξιολόγησης εκπαιδευτικού περιεχομένου. (DIT180)Αγγελική Αντωνίου
Μεταγλωττιστές I (CST165)Δημητρουλάκος Γρηγόριος, Κώστας Μασσέλος
Μεταγλωττιστές II (CST325)Γρηγόρης Δημητρουλάκος,Κώστας Μασσέλος,
Μετρήσεις σε Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα (DIT195)Δήμητρα Ζαρμπούτη
Μικροκύματα και Κυματοδηγοί --- (TST195)Αντώνιος Μπουκουβάλας
Νομικά θέματα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών (νομ-θεμ-πλη)Κώστας Βασιλάκης - Δαμιανός Σακκάς
ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ (TST206)Αντώνιος Μπουκουβάλας
Παιδαγωγικά (CST313)Γεώργιος Λέπουρας - Αγγελική Αντωνίου
Παιδαγωγικά θέματα ΤΠΕ στην εκπαίδευση (DIT179)Αγγελική Αντωνίου
Παιδαγωγικά και Ψυχολογία στην Εκπαίδευση (DIT178)Αγγελική Αντωνίου
ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ & ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (ΤΜΗΜΑ ΙΙ) (DIT106)ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΣΧΟΛΙΟΣ
Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης (DIT177)Δημήτριος Νασιόπουλος
Πολιτισμική πληροφορική (DIT229)Manolis Wallace
Πρακτική άσκηση για Παιδαγωγική και Διδακτική εμπειρία (DIT183)Αγγελική Αντωνίου
Πρόγραμμα Erasmus+ (DIT215)Χριστίνα Πολίτη, Χρήστος Τρυφωνόπουλος
Προγραμματισμός Ι (Προ-Ι)Tselikas Nikolaos
Προγραμματισμός ΙΙ (CST264)Χρήστος Τρυφωνόπουλος
Προγραμματισμός συστήματος (προ-συσ)Κώστας Βασιλάκης
Προηγμένα θέματα προγραμματισμού (προ-θεμ-προ)Νίκος Πλατής
Προηγμένα θέματα Ψηφιακών Τηλεπικοινωνιών (DIT121)Konstantinos Peppas
ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΙΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΟΣ (DIT165)George-Othon Glentis
Προσαρμοστική Επεξεργασία Σήματος 2019 (DIT224)Georgios Manolis
Προσομοίωση Τηλεπικοινωνιακών Συστημάτων (Προσ)Σαγιάς Νικόλαος
Προχωρημένα Θέματα Θεωρίας Κωδίκων (TST158)Maras Andreas
Πτυχιακές Εργασίες Εργαστηρίου Μαθηματικής Μοντελοποίησης και Πολύπλοκων Συστημάτων (CST300)Δημήτριος Βλάχος
Σημασιολογικός Ιστός (DIT144)Εμμανουήλ Γουάλλες
ΣΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ (DIT223)George-Othon Glentis
Σήματα και Συστήματα - Εργαστήριο (TST226)Angelopoulos Konstantinos
ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΔΙΚΤΥΩΝ & ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗΣ (TST263)ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΣΧΟΛΙΟΣ
ΣΤΟΧΑΣΤΙΚΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΗΜΑΤΟΣ (DIT166)George-Othon Glentis
Στοχαστική Επεξεργασία Σήματος και Εφαρμογές - Εργαστήριο (DIT130)Aggelopoulos Konstantinos
ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΚΥΨΕΛΩΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (TST132)ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΟΥΛΟΣ
Συνδυαστική Βελτιστοποίηση (DIT230)Χαμπηλομάτης Γιώργος
Συστήματα Λήψης Αποφάσεων (DIT164)Dimitrios Nasiopoulos
Συστήματα Οπτικών Επικοινωνιών (DIT154)Alexandros Stavdas
Σχεδίαση Εφαρμογών & Υπηρεσιών Διαδικτύου (TST236)Tselikas Nikolaos
ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (TST162)Αλέξανδρος Καλόξυλος
Σχεδίαση ψηφιακών κυκλωμάτων και συστημάτων εαρινό 2016 -2017 (DIT171)Ioannis Kouretas
ΣΧΕΔΊΑΣΗ ΨΗΦΙΑΚΏΝ ΣΥΣΤΗΜΆΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΚΛΩΜΆΤΩΝ (DIT117)Blionas Spyridon
Τεχνητή Νοημοσύνη (DIT232)Γιώργος Αλεξανδρίδης
ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΔΙΚΤΥΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ (TST264)ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΣΧΟΛΙΟΣ
Τεχνολογία Λογισμικού (τεχ-λογ)Κώστας Βασιλάκης
Τηλεφωνικά Δίκτυα (DIT260)Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος
Υλοποίηση Ψηφιακών Κυκλωμάτων και Συστημάτων σε FPGA (DIT142)Blionas Spyridon
Υπολογιστική Γεωμετρία (CG)Θεοχάρης Μαλαμάτος
Φυσική (DIT100)Χριστίνα (Τάνια) Πολίτη , Γιώργος Χαμπηλομάτης
Ψηφιακές Επικοινωνίες (DigiComm)Σαγιάς Νικόλαος
Ψηφιακές Επικοινωνίες - Εργαστήριο (DIT225)Μιχάλης Μπατιστάτος
Ψηφιακή Επεξεργασία Σήματος (DIT198)George-Othon Glentis
Ψηφιακή Επεξεργασία Σήματος - 2016 (DIT158)Konstantinos Aggelopoulos
Ψηφιακή Επεξεργασία Σήματος - Εργαστήριο (TST267)Aggelopoulos Konstantinos